Čištění odpadů svépomocí

Čištění odpadu chemickými prostředky

časová pracnost 20 - 30 minut

  • použijeme hydroxid sodný
  • profesionální chemické přípravky

Chci vědět více

Čištění odpadu instalatérským perem

časová pracnost 40 - 75 minut
vhodné pro potrubí DN 20 - 75mm

  • ruční ocelová pružina

Chci vědět více

Elektrické čištění odpadů

časová pracnost 60 - 90 minut
vhodné pro potrubí DN 35 - 110mm

  • ruční čistička odpadního potrubí
  • ruční elektrické čištění dřezů, umyvadel, sprch, van a pisoárů

Chci vědět více

Násady na wapku a zahradní hadici

časová pracnost 40 - 75 minut

  • elektrická tlaková vodní čistička
  • vysokotlaké čističe
Použijte vlastní síly dle návodů vytvořených odborníky z oboru a sami se pokuste prorazit ucpaný odpad. Pamatujte, že každá situace je řešitelná! Máte ve své domácnosti zanesený nebo neodtékající odpad? Poradíme, jak vyčistit ucpaný odpad u dřezu a umyvadla, jak na ucpaný odtok u vany a u podlahové vpusti a to bez volání instalatéra! Dozvíte se, čím vyčistit odpad u záchodu, jak demontovat silně zanesený sifon a jak vyčistit odpad instalatérským perem.

Za provozu se v domovní kanalizaci usazují nečistoty, které se do potrubí dostávají jejím nevhodným užíváním. Hrubé nečistoty jako zbytky kostí, kusy hadrů, papírů vnikají do odpadního systému přes záchodové mísy s odpadní vodou nebo přes výlevky . K nejčastějším závadám tak patří ucpání kanalizace. Odplavené předměty se vzpříčí a zpomalí odtok vody. Nedojde-li k včasnému preventivnímu čištění, většinou dojde v kritických místech, jako jsou změny směru nebo zápachové uzávěrky, k celkovému ucpaní profilu potrubí.

Máte-li odpadový systém správně navržen, je v blízkosti ucpávky čistící uzávěrka. K čištění odpadů v domácnosti se používá obyčejný zvon, chemické přípravky nebo instalaterské pero. Můžete se pustit i do elektrického čištění pomocí vysokotlakého čističe - wapky nebo použít ruční čističku odpadů. Je-li ucpávka příliš pevná, použije se k jejímu proražení silnější ocelová spirálová péra. Při použití těchto pomůcek musí být potrubí během a po čištění několikrát propláchnuto vodou, aby se odplavily uvolněné kusy.

Znalosti, letité zkušenosti v oboru a kvalitní vybavení řeší opakující se problémy s neprůchodnými odpady!

Jestliže jste vyzkoušeli naše postupy, a přesto máte problém s neodtékajícím odpadem, podívejte se na naše služby s profesionální technikou. Revize kanalizace okamžitě odhalí aktuální stav vnitřních stěn potrubí. Tlačná nebo pojezdová kamera zjistí typ ucpávky, naplaveniny a usazeniny, tím doporučí nejrychlejší a nejefektivnější způsob čištění zaneseného odpadu.